maksymalnie 2 osoby odwiedzające równocześnie do pacjenta.
odbywa się codziennie w godz. 8.00-11.00 jak również w czwartek i piątek w godz. 13.00-15.00.
Posługa duszpasterska obejmuje: sprawowanie Mszy świętej, Eucharystia, odprawianie nabożeństw liturgicznych, duszpasterstwo chorych. Głoszenie słowa Bożego przez księdza parafii pod przewodnictwem proboszcza ks. kapelana Roberta Kowalskiego
Parafia p. w. Św. Barbary w Pionkach ul. Aleje Jana Pawłow II 1
Posługa duszpasterska: każdorazowo na prośbę pacjenta i/lub rodziny telefoniczne tel: 605 930 670
Zakład Opiekuńczo – Leczniczy udziela świadczeń zdrowotnych obejmujących swoim zakresem leczenie, pielęgnację i rehabilitację dorosłych osób przewlekle chorych niewymagających hospitalizacji, którzy wymagają całodobowej, profesjonalnej pielęgnacji, rehabilitacji oraz kontynuacji leczenia.
Wysoko wykwalifikowany personel, specjalistyczne urządzenia i sprzęt do pielęgnacji i rehabilitacji, a także miła atmosfera, estetyczne, przyjazne wnętrza tworzą klimat placówki, w której najważniejsze jest bezpieczeństwo i dobro naszych pacjentów.
Zgodnie z & 4.2. Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 22 listopada 2013 roku w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej (Zał. do obwieszczenia MZ z dnia 25 marca 20222 poz. 965) – świadczenia gwarantowane w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym obejmują::
1. Świadczenia udzielane przez lekarz
2. Świadczenia udzielane przez pielęgniarkę
3. Rehabilitację ogólną w podstawowym zakresie, prowadzoną w celu zmniejszenia skutków upośledzenia ruchowego oraz usprawnienia ruchowego
4. Świadczenia psychologa i logopedy
5. Terapię zajęciową
6. Leczenie farmakologiczne
7. Leczenie dietetyczne
8. Posługę duszpasterską
9. Zaopatrzenie w wyroby medyczne, będące przedmiotami ortopedycznymi i środki pomocnicze stosowane przy udzielaniu świadczeń gwarantowanych
10. Edukację zdrowotną polegającą na przygotowaniu świadczeniobiorcy i jego rodziny lub opiekuna do samoopieki i samopielęgnacji w warunkach domowych.
Rehabilitacja ogólna | Pacjenci objęci są kompleksową opieką fizjoterapeutyczną. Świadczenia dobierane są indywidualnie do każdego pacjentka – zależności od jego aktualnego stanu zdrowia i jednostki chorobowej. Rodzaj zabiegów konsultowany jest z lekarzem w porozumieniu z zespołem terapeutycznym. |
Fizjoterapeuci dbają o codzienną mobilizację naszych pacjentów do podejmowania aktywności fizycznej. Dodatkowo podnoszą swoje kwalifikacje, aby świadczyć opiekę na jak najwyższym poziomie.
Psycholog w swoich oddziaływaniach skupia się na wsparciu emocjonalnym pacjentów dokonując diagnozy stanu psychicznego. W swojej pracy łączy wiedzę, doświadczenie i kwalifikacje, tak aby interwencje psychologiczne były dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta w celu usprawniania jego funkcjonowania poznawczego i społecznego. Wspomaga budowanie motywacji pacjentów do podejmowania różnych form aktywności życiowych.
Psycholog uczestniczy w procesie adaptacji pacjentów do nowych warunków życia oraz niepełnosprawności. Dodatkowo udziela porad i pomocy psychologicznej rodzinom/opiekunom prawnym i pracownikom w sytuacjach trudnych.
Terapia logopedyczna skupiona jest na nawiązywaniu kontaktu werbalnego lub niewerbalnego z pacjentem oraz rehabilitacji mowy pacjentów.
Zadaniem terapeuty zajęciowego jest opieka i współpraca z pacjentem poprzez rozpoznanie, a następnie dążenie do zaspokojenia jego potrzeb życiowych z uwzględnieniem czynników zdrowotnych , psychologicznych i społecznych.
Wsparcie w przystosowaniu pacjenta do nowego sposobu życia.
Dzięki swojej pracy terapeuta zajęciowy pomaga usprawniać pacjentów, co w konsekwencji prowadzi do uzyskania jak największej samodzielności i sprawności osoby chorej.
Aktywizacja pacjentów odbywa się poprzez zajęcia indywidualne jak
i grupowe za pomocą odpowiednich metod oraz technik zajęć terapeutycznych
i różnych form spędzania wolnego czasu.
Dietetyk nadzoruje poprawność wykonywania usług żywieniowych. Kontroluje i weryfikuje jadłospisy, a także ilość i jakość posiłków przygotowywanych i dostarczanych przez firmę cateringową.
Koordynuje i kontroluje wydawanie posiłków pacjentom na oddziale wg diet zleconych przez lekarza, określanych na podstawie stanu zdrowia pacjenta. Dodatkowo w bezpośredniej pracy z pacjentem:
Kierownik
dr n. med. i n. o zdr. AGNIESZKA PAWŁOWSKA -MUC specjalista w w dziedzinie: pielęgniarstwa geriatrycznego, epidemiologicznego i położniczego
Kontakt:
tel: 48 612 53 19
Dokumenty do przyjęcia do ZOL: Dokumenty wymagane przy przyjęciu do ZOL
Wykaz przyborów toaletowych i środków higienicznych niezbędnych do pielęgnacji (zapotrzebowanie na okres około jednego miesiąca):